New

Read More >

TechGadget

Latest Tech Gadget

Tirebolular İstanbul’da Buluştu

Tirebolular İstanbul’da Buluştu

Tirebolu Federasyonu (TİRDEF) tarafından düzenlenen geleneksel 8.Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi
Tirebolu’nun kültür, sanatı ve gelenekleriyle tanıtıldığı 8. Kültür ve Sanat Günlerinin ev sahipliğini, TİRDEF ile birlikte Tirebolu Kaymakamlığı ve Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak ile birlikte yaptılar
Elif Ekiz tarafından sunumu yapılan Kültür ve Sanat Günlerine, TBMM İdare Amiri Hasan Turan, Giresun Milletvekili Kadir Aydın, İstanbul Milletvekili Gülizar Emecan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Avcılar Kaymakamı Ömer Yaran, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, STK Başkanları, akademisyenler, bürokratlar ve davetliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel Federasyon faaliyetleri hakkında bilgi vererek davetlilere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu
Protokol konuşmaları ile birlikte plaket sunumundan sonra Tirebolu Halk Eğitim Merkezi ekibi “Bol Bol Tirebolu” oyunu konulu tiyatro gösterisi yaptı.
Programın son bölümünde Moderatör Prof. Dr. Halil Keskin sunumu ile panel gerçekleştirildi. Panelde Prof. Dr. Nazım Elmas tarafından iletişim fakültesinin önemi, Prof.Dr. Nazım Kuruca tarafından sosyo- ekonomik gelişmeler, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, denizcilik eğitimi ve Prof. Dr. Turan Karadeniz de “Tirebolu Ekonomisinde Turizmin Önemi” konulu birer konuşma gerçekleştirdiler.
Sanatçı Ömer Can, söylediği türküler ile programa renk kattı.
TİYATRO GÖSTERİSİ İLE TİREBOLU KASABA KÜLTÜRÜNÜ MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE SERGİLEDİLER
Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri için hazırlanan “Bol Bol Tirebolu” tiyatro oyunu, hepsi amatör kurumda çalışan gönüllü bir ekip tarafından sahnelendi.
Tiyatro ekibini hazırlayan Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, “Tirebolu’da kasaba kültürü, kına gecesi, gelin hamamı ve yayla kültürü, otçu göçü, Yaşmaklı Ağaçbaşı efsanesini konu edinen oyunumuz çok kısa bir zamanda hazırlanmıştır. Tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, geleneklerimizi burada sergilediler. Ayrıca bizi buraya davet eden Tirebolu Kaymakamlığımıza, Tirebolu Belediyesine ve TİRDEF yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum, güzel bir sunum oldu” dedi.
Haber: Sadi Toygar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir