New

Read More >

TechGadget

Latest Tech Gadget

Bursa Giresun Dernekler birliği Geçmişini Yad Etti

Bursa Giresun Dernekler birliği Geçmişini Yad Etti Bursa Giresun Dernekler birliği tarafından her yıl organize edilen “Geçmişimizi Yad Ediyoruz” Maneviyat programı Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.


Yasin-i Şerif, Kur’an-ı Kerim ve Kasidelerin okunduğu programda selamla konuşması yapan Bursa Giresun Dernekler birliği başkanı Yılmaz Özdemir; “Öncelikle derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar hizmet edip ahirete göç eden büyüklerimiz başta kurucu dernek başkanımız Mehmet Kabadayı’ya, Yakup Aktaş, Feridun Yeşil, Yılmaz Demiral’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olan önceki dönem dernek başkanlarımıza ve yöneticilerimize Allahdan uzun ömürler diliyorum..
Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlügünü ve birlik beraberliğini korumakla görevli olup mücadele eden ve Şehit düşen Mehmetçiklerimizede allahtan rahmet kederli ailelerine sabır diliyorum”
dedi.bugün bursada 30 Derneğimiz İle Hizmet Veriyoruz
Bursa’da Giresunlular olarak İl, İlçe ve Köylerden toplam 30 Derneğimizin hemserılerımize hizmet ettiklerini belirten Özdemir; “1991 Yılında Bursa Giresunlular Derneği olarak kurulan derneğimizde, yoğun nüfus artışımızdan İlçe ve Köy derneklerimiz ile örgütlenmiş bulunuyoruz. 2018 yılına baktığımızda Bursa Giresun Dernekleri olarak 30 dernek ile hemşerilerimize hizmet vermekteyiz. Ayrıca Bursamızın yönetim kademlerinde hemşerilerimizin yeterli derecede olmadığını görüyoruz, bu konu içinde önümüzdekı süreçte gerekli hassasiyetin gosterilmesini talep ediyoruz dedi.
28 Mahalle 28 Muhtar Adayı
Bursa Giresun Dernekler birligi olarak 28 Mahalle, 28 Muhtar Adayı sloganı ile çıktığımız yolda 3,5 Aylık süre zarfında defalarca toplanarak istişare ve çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Özdemir; “ Dernek başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile bu konuda yoğun bir çalışma içerisindeyiz.
28 Mahallede 28 Muhtar Adayımız ile süreci ilerleteceğiz. Bazı mahallelerde adaylarımız belirledi diyerek tüm hemşehrilerimden ricamız bu adaylarımıza destek olmak ve sahip cikmaktir dedi.
Emeği Geçenlere Teşekkür Etti
Programın düzenlenmesinde maddi olarak emeği geçen Ak Kardeşler İnşaat Ahmet Ak, Kılıç Mobilya Bahtiyar Kılıç, 
Beşli İnşaat ve beşli Asansör Abdullah Beşli, Giresun Seyahat hüseyin topkara ve Aydın Kaş, a salonun kapılarını bizlere açan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür eden Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir; “Derneklerimizin çalışmaları sponsorlar olmadan maalesef olmuyor. Değerli sponsorlarımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Ayrıca emeği geçen çok değerli dernek başkanlarımıza, yöneticilerimize, derneğimizin kadın kollarına gençlik kollarına Karazıpkalı Gençler ve Söğütağzı Köyü gençlerine ayrica programimiza katilarak bizleri onurlandiran siz degerli hemserilerime ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Dernekler Toplumun Eli Ayağı ve Kulağı Olmalıdır
Programın ilerleyen dakikalarından söz alan Emekli İmam Hatip Ekram Kibar yapmış olduğu konuşmasında; “Dernekler toplumun eli ayağı ve kulağı olmalıdır. Derneklerimiz Barışık ve Uzlaşı grubu kurarak nerede sıkıntılı bir aile, nerede bir hasta varsa onun yanında olmalıdır. Çevremize baktığımız bir çok aile boşanma durumuna gelmiştir. Dernekler olarak gerekirse Sosyologlardan ve büyüklerimizden tavsiye alarak bu ailelerimize destek olmamız gerekiyor” dedi.Sadece Horon oynamakla maalesef bu işler olmadığını belirten Kibar; “Biz Horona karşı bir kişi değiliz. Hatta Kur-an’da bizim Horon’da bizim diye bir kişiliğe sahibiz. Onun için derneklerimiz Horon’un yanında bu tür çalışmalara da ağırlık vermelidir.” dedi. Ekrem Kibar Sohbetini Allah’ın selamının önemi ile sonlandırdı.
Bursa’da bulunan Giresun İl, İlçe ve Köy Derneklerinin katkılarıyla geçmiş dönemde derneğin kuruluşunda emeği geçen değerli büyüklerimiz ve yöneticilerimiz başta olmak üzere Aziz Şehitlerimizin Ruhuna düzenlenen programa Osmangazi Belediyesi Başkan Vekili Halil Döner, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Mustafa Öztürk, 22.Dönem Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, Ak Parti Bursa İl Yöneticileri Salih Bahadır, Ahmet Bircan Yener, Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Bozkurt, Mustafa Camcı, Murat Kabadayı, İyi Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Kemal Ataç ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Osmangazi İlçe Başkan Vekili Mustafa Ateş, Ak Parti Nilüfer İlçe Yöneticileri Nejdet Güzel ve Fatih Kızıler, Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Başkan Aday Adayı Korkut Aktaş, Ak Parti Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Metin Güneş, Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Niyazi Çakır, Mustafa Aydın, Muammer Koç, Alperen Ocakları Emek Temsilcisi Ali Gürbüz, İşkur Şube Müdürü Kemal Arslan, Emek Zekaigümüşdiş Mahalle Muhtarı Talip Abdioğlu, Bursa Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Orhan Aydın, Gümüşhane Torul Kürtün Dernek Başkanı Mustafa Demirci ve yönetim kurulu,gecmis donem dernek baskanlarimizdan Naci ozbay Adnan kara Hüseyin güvendi Şakir pekdemir Adnan taşcı Üzeyir aktaş ve belirlenen mahalle muhtarlarimizdan Emek Adnan Menderes Mahallesi Muhtar Adayımız Murat Karakuş,
emek fatih sultan mehmet mahallesi muhtar adayımız harun aktas 
samanli mahallesi muhtar adayimiz murat guven 
Bursa Giresun İlçe ve Köy Dernek başkanlarının yanı sıra çok sayıda hemşerimiz katıldı.
Tertip Komite başkanlığını Emekli İmam Hatip Turan Çam’ın yaptığı programda çeşitli ikramlar yapcılırken, Giresunlular Geçmişine sahip çıkmanın onurunu yaşadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir