Responsive Ad Slot

ADS

Son Eklenenler

latest

Bu Görüntü Giresun’a Yakışmıyor

17 Nisan 2019 Çarşamba

/ by Bursa Giresun
Bu Görüntü Giresun’a Yakışmıyor

Türkiye’nin havası en temiz şehirlerinden biri olarak gösterilen ve en uzun yaşam süresi ile Türkiye’de zirvede olan Giresun’daki çöp dağları Giresun’a yakışmıyor.
Görele İlçesi’ne bağlı Çavuşlu Beldesi’nde kurulan Çöp Bertaraf Tesisi’nin 2015’de açılmasından sonra Giresun Merkez’de ve Giresun Adası’nın hemen karşısındaki Aksu Şenlik Alanı’nın yan tarafındaki çöp alanına çöp dökülmeyeceği beklentisi oluşmuştu.
Çavuşlu Çöp Bertaraf Tesisi’nin 2015 yılında açılmasına rağmen 2017 yılına kadar çöp dökülen bu alanın temizlenerek Uluslararası Aksu Festivali’nin yapıldığı Aksu Şenlik Alanı’nın güzelleştirileceği yönündeki beklentiler ise boşa çıktı. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Belediye Seçimleri’ne günler kala Giresun Belediyesi bu bölgedeki çöplerin üzerine toprak dökerek kötü görüntüyü kapatmaya çalışıyor.
Giresunlular ise bu bölgedeki çöplerin tamamen kaldırılarak çevre düzenlemesi yapılmasını ve yeşillendirilerek halkın hizmetine sunulmasını beklediklerini belirttiler. Çöp alanının üzerine toprak dökerek bu sorunun çözülemeyeceğini belirten vatandaşlar, bugüne kadar sorunu çözemeyen Giresun Belediyesi’ne tepkili olduklarını ifade ettiler.
Haber: Hakan Uğurlu – www.kerasushaber.net

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Okunası Yazılar
© all rights reserved
made with by templateszoo