Responsive Ad Slot

ADS

Son Eklenenler

latest

Hiç vazgeçmedi! Her gün bunun için 8 km yürüyor

27 Aralık 2018 Perşembe

/ by Bursa Giresun
Okumayı çok seven 6 çocuk ve 32 torun sahibi Demirel’in, evi ile ilçe merkezindeki gazete bayi arasında yaklaşık 4 kilometre mesafe bulunuyor.

HER GÜN GAZETE OKUMAK İÇİN YÜRÜYOR


Her gün öğle saatlerinde evinden çıkan Ahmet Ali Demirel, yolu 1.5 saatte yürüyerek ilçe merkezine ulaşıyor. Tek olan gazete bayisindeki gazeteleri inceleyen Demirel, akşamüstü yine yürüyerek evine dönüyor.

GELİŞMELERİ GAZETELERDEN TAKİP EDİYOR


Ahmet Ali Demirel, çocukluğu ve gençliğinde Türkiye ile dünyadaki gelişmeleri, sadece gazetelerden takip ettiklerini söyledi.

TEKNOLOJİYE RAĞMEN VAZGEÇMEDİ


Önce radyo, ardından televizyonun çıktığını ancak gazetelerden hiç vazgeçmediğini dile getiren Demirel, “Okumayı çok seviyorum ve bu nedenle gazete okuma alışkanlığımdan, teknolojik gelişmelere rağmen vazgeçmedim. Yurt içi ve dışındaki gelişmeleri her gün yazılı basından takip ediyorum” dedi.

HAVA ŞARTLARI KÖTÜ OLDUĞUNDA GİDEMİYOR


Zaman zaman geçen araçların kendisini ilçe merkezine kadar götürmek istediklerini, ancak yürüme alışkanlığından vazgeçmemek adına bu teklifleri geri çevirdiğini ifade eden Demirel, yalnızca çok kar yağdığı dönemlerde ilçe merkezine gidemediğini anlattı.
“OKUMAYI ÇOK SEVİYOR”
Babasının sürekli okuduğunu anlatan oğlu Hüseyin Demirel, “Her gün gazete okumak için babam kent merkezine geliyor. Evde de sürekli kitap okuyor. Bize ve herkese okuma alışkanlığı edinmelerini tavsiye ediyor. Okumanın faydalarını anlatıyor. Örnek teşkil etmeye çalışıyor” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok

Yorum Gönderme

Okunası Yazılar
© all rights reserved
made with by templateszoo